İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Dramax ile Türk Yapımlar Dünyaya Dağılıyor
Trendlerdeki Yazı

Dramax ile Türk Yapımlar Dünyaya Dağılıyor

Son yıllarda dünyada ve dizi/film sektöründe pastanın büyük dilimine sahip olan Türk yapımları sizlerle. Netflix veya diğer platformlar gibi yeni nesil dijital platform Dramax ile tüm dünyada yayınlanacaktır. Dramax İcra Kurulu Üyesi Murat Saygı, “Dramax, ülkemize sağlayacağı ekonomik katkıların yanı sıra Türk kültürünün, coğrafyasının, gelenek ve göreneklerinin, turizminin tanıtıldığı en kuvvetli platform olacak” dedi

Diğerlerinden Farklı Olacak

Türkiye haricinde, dünyanın her ülkesinden kıymetli kullanıcılarına yönelik hazırlanan abonelik (ücretli üyelik) sistemiyle hayata geçirilen yeni dijital platform Dramax, yayın hayatına başladı. Kullanıcılarına sunduğu birçok özellik sayesinde daha dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Yayınlandığı tarihlerde tüm Türkiye’yi televizyon başına kilitleyen, göz kırpmadan izlenen Türk dizileri artık tek bir platform üzerinden tüm dünyadan izlenebilecektir. Demirören Medya bünyesinde yayına başlayan ve Türk dizi sektörüne soluk getiren platformu, Dramax İcra Kurulu Üyesi Murat Saygı detaylardan bahsetti.

İddalı Başlangıç

Yayınlandığı dönem ekranların başına tüm dizi severleri toplayan içerikleri tekrar görmeye hazırlanın. Reyting rekorları kıran dizilerden en az birini hepimiz izlemişizdir. Murat Saygı, bu başarılı yapımların kıymetinin vaktinde bilinmediğini ve daha kıymetli bir hale getirmek istediğini dile getirdi. Dünyanın dört bir yanından 4.5 Milyar kullanıcının ulaşabileceği bir sistemin oluşturulduğunu açıkladı. Bu sayede artık sadece televizyon başında değil tüm internet kullanıcıları Dramax‘ a ulaşabilmekte. Dramax, ülkemize sağlayacağı ekonomik katkıların yanı sıra birçok fayda sağlayacak. Türk kültürünün, coğrafyasının, gelenek ve göreneklerinin, turizminin tanıtıldığı en kuvvetli platform olacağını belirtti.

Dijital İçerik İhracatı

Dramax’ ın diğer platformlardan farklı olduğunu söyleyen Murat Saygı açıklamalara devam etti. “Diğer platformlar müşterilerini elde tutabilmek için sürekli şapkadan tavşan çıkarmak zorundadır. Ancak bizim Dramax ile en büyük farkımız biz içerik üretimine para harcamıyoruz. Çünkü üretilmiş içerikleri yeniden dönüşüme sokuyoruz.” dedi. Bu sayede tüm kanalların, yapımcıların içeriklerinin Dramax’ a yükleyebileceğini açıkladı. Ekonomiye can vererek kendilerinin de para kazanmalarını sağladık. Yani artık interneti olan herkes Türk içeriklerinden haberdar olacak. İlk adım İspanyolca ve Arapça dublajlarımız olsa da yakında Rusça, Urduca ve İngilizce olacak” diye konuştu.

Ek olarak Türk içerikleri artık yabancı ülkelerde sadece yayınlayan kanalın yayın saatinde izlenebilen diziler olmaktan çıkıp, yabancı ülkelerin “ne zaman isterse, nerede isterse izleyebileceği bir hale dönüşecek.” ifadelerini kullandı.

Sizce Dramax diğer platformlardan farklı bir başarı elde edecek mi ? Fikirlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni haberlerden veya yazılardan haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ankara Medipol Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğrencisiyim. Sosyal Medya Uzmanı, Web Tasarım, E-Ticaret ve Seo alanında kendimi geliştirme çabasını vermekteyim. Kişisel hesaplarım haricinde @sarmalblog Instagram hesabını yönetiyorum. www.sarmalblog.com web sitesinde kurucu ortağı, editör ve yazarlık yapmaktayım.

Yorum Yap