1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Drone İle Para Kazanmak !

Drone İle Para Kazanmak !

Kamera donanımlı insansız hava araçlarına drone denir. Drone çeşitli sektörlerin gelişimine ve değişimine yardımcı olmaktadır. Drone’nin en önemli özelliği, havadan video ve fotoğraf çekebilmesidir. Son dönemlerde video ve fotoğrafçılığın yanı sıra kargo teslimatı gibi işlerde de kullanılmaktadır. Drone ile para kazanmak için iyi bir insansız hava aracı kullanıcısı ve profesyonel fotoğraf çekebilme yeteneğine sahip olmalıdır.

Kamera özelliğine sahip Drone

Havadan Çekilmiş Videolar ve Fotoğraflarla Para Kazanma

Drone ile Havadan Çekim

İnsanlar, bu şekilde para kazanmak için gökyüzünden çekilmiş fotoğraf ve video satmaktadır. Drone fotoğrafçılığı oldukça kazançlı bir iş olarak gözükmektedir. Fakat bu işi yapmak isteniliyorsa yüksek kaliteli kamera ile donatılmış insansız hava aracına sahip olması gerekmektedir.

Bunun için turistik yerlerde, güzel manzaralı yerlerde ve havadan özel çekimler yapılmalıdır. Çekilen fotoğraf ve videolar online satışa da sunulmaktadır. Youtube kanalı da oluşturarak çekilen fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Online para kazanmak için güzel bir fikir olarak bu şekilde kanalın abone sayısında artış görülebilir.

Drone İle Kargo Taşımacılığı

DHL Drone Kargo

Son zamanlarda insansız hava araçlarının geliştirilmesi ve internet alışverişlerdeki yükselişin sonucu olarak kargoların insansız hava aracı ile taşınması ihtiyacı doğmuştur. Kargo şirketleri işçilik giderlerini düşürmek ve daha hızlı teslimat için bu uygulamayı seçmektedir.

Drone’nin taşıyabileceği ağırlıkta olan kargolar için bazı bölgelerde drone taşımacılığı faaliyet göstermektedir. Birçok şirket insansız hava araçlarını kullanmaktadırlar. Özellikle internet sitesi üzerinden satış yapan firmaların teslimat hizmetlerini bu yolla yapmaya çalışırlar. Dünya çapındaki uluslararası yardım kuruluşları yardım malzemelerini ulaşılması zor yerlere drone ile teslimat yapmaktadırlar.

Otel ve Tatil Reklamında Drone Kullanımı

Drone Havadan Çekim

Reklamcılık alanında etkili bir çözümdür. Çekimler yapabilecek deneyime sahip olunması durumunda tatil yerlerinin, otel gibi yerlerin reklamını yaparak para kazanılabilir. Bu videolar ile satışlar insanları olumlu yönde etkilemektedir. Bir oteli, tatil köyünü tanıtmak için drone ile çekim yapılabilmektedir.

Doğal Afet Durumlarında Drone’nin Etkisi 

Drone ile Arama Kurtarma Operasyonu

Yangın, sel gibi karadan yaklaşılması zor olan afet durumlarında drone sayesinde yer tespiti rahatlıkla yapılmaktadır ve kazazedeler rahatlıkla bulunabilmektedir. Orman yangınlarına erken müdahale açısından drone etkisi çok fazladır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni haberlerden veya yazılardan haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ankara Medipol Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğrencisiyim. Sosyal Medya Uzmanı, Web Tasarım, E-Ticaret ve Seo alanında kendimi geliştirme çabasını vermekteyim. Kişisel hesaplarım haricinde @sarmalblog Instagram hesabını yönetiyorum. www.sarmalblog.com web sitesinde kurucu ortağı, editör ve yazarlık yapmaktayım.

Yorum Yap