İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Tüm Zamanların En Güvenli Otomobil Markaları

Tüm Zamanların En Güvenli Otomobil Markaları

Bir araba almak sadece görünüşü, performansı ve seçeneklerinden ibaret değildir. Acil durumlarda sizi en iyi şekilde korumak için hangi arabaların yapıldığını bilmek zordur. Ayrıca bir araç ararken güvenlik her zaman en önemli hususlardan biri olmalıdır. Bazı otomobil markaları önemli ölçüde zaman harcıyor.

Bununla birlikte, araçlarının güvenlik özelliklerine, teknolojisine ve tasarımına odaklanmıştır. Hangi otomobil markalarının en güvenli arabaları yaptığını biliyor musunuz? U.S. News’den kazanılan güvenlik puanlarına göre, piyasadaki en güvenli otomobil markalarından bazılarını açıkladık.

Volvo

Volvo S60

İtibarını güvenlik üzerine inşa eden bir marka olan Volvo, onlarca yıldır en güvenli arabalarını yaratıyor. Volvo’nun web sitesine göre Volvo, 2020 yılından itibaren güvenliğe çok önem veriyor. Üretilen araçlarda ciddi yaralanma veya ölüm olmamasını sağlama hedefine odaklanıyor. “Vision 2020: Targeting Zero” adlı yeni bir strateji ve felsefeyi bile teşvik ediyor.

Volvo serisindeki her model, araçları ve yayaları tarayan şehir güvenliği sistemine sahip. Ayrıca teknolojisi sayesinde sizin yerine Park-Assist Pilot gibi özelliklerle aracınızı park eder.

Tesla

Tesla Fuarı

Son zamanların yenilikçi ve tamamen elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla mucize yaratıyor. Fütüristik tasarımlarının yanı sıra, teknolojik gelişmeleriyle de tanınmıştır. Tesla, önden çarpışma uyarısı, kör nokta izleme, şeritten ayrılma uyarısı gibi birçok özellikleriyle yüklüdür. Ayrıca bu tarz daha fazla modeli piyasaya sürerek güvenlik konusunda da cimrilik etmiyor.

Otonom sürüşteki gelişmeler halihazırda gerçekleşirken, Tesla arabalarını her zamankinden daha güvenli hale getirecek. Sadece güvenlik açısından değil, müşteri memnuniyeti açısından da yüksek puan aldı. Bu sayede Tesla markası, kısa sürede endüstri kalıbını kırdı.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Bu ünlü marka, çok çeşitli araçlar yaratır, ancak en çok sedan ve coupe modelleriyle bilinmiştir. Mercedes tarafından kalitenin dışında garanti ettiğiniz bir şey, gelişmiş güvenlik özellikleridir. Çapraz rüzgar yardımı, sürücü uykulu izleme ve ileri çarpışma uyarısı dahil olmak üzere çoğu Mercedes modelinde standart olarak sunulan gelişmiş güvenlik özellikleri bulunur.

Çarpıcı güvenlik incelemeleri alan birçok Mercedes modeli, tüm camları kapatarak ve emniyet kemerlerini sıkarak aracı bir kazaya hazırlayan Mercedes Pre-Safe teknolojisi ile birlikte gelir. Örneğin, E-Serisi diğer serilere göre daha üst segment sayılıyor. Standart otomatik acil frenleme için IIHS (Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından üstün bir derece aldı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni haberlerden veya yazılardan haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ankara Medipol Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğrencisiyim. Sosyal Medya Uzmanı, Web Tasarım, E-Ticaret ve Seo alanında kendimi geliştirme çabasını vermekteyim. Kişisel hesaplarım haricinde @sarmalblog Instagram hesabını yönetiyorum. www.sarmalblog.com web sitesinde kurucu ortağı, editör ve yazarlık yapmaktayım.

Yorum Yap