İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Hangi Kanal Ne Kadar Para Kazanıyor? Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor?

Hangi Kanal Ne Kadar Para Kazanıyor? Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor?

Günümüz şartlarında birçok online platformda para kazanmak çok kolaylaştı. Bunlardan biri ise youtuberlar olabilir. Google sayesinde birçok kategoride içerikler hazırlayan kanal sahipleri, gelirlerini buradan sağlayabiliyor. Çok aboneye sahip ve çok izlenen kanalların gelirlerini hesaplamak artık Social Blade sayesinde aşırı basit bir hale geldi.

Social Blade Nedir?

Social Blade birçok online platformda içerik üreticilerin yani kanal sahiplerinin ortalama gelirlerini hesaplayan sitedir. Youtube, Twitch ve Instagram gibi platformlarda ki kullanıcıları gözlemler. Ayrıca saydığımız platformlarda ki hesap sahiplerinin sadece gelir bilgisi değil birçok bilgisine ulaşabilirsiniz. Örneğin abone sayısı, ülke sıralaması, son 30 gün içerisinde ki abone sayısı, aylık ve yıllık kazanç bilgisi gibi onlarca bilgiye ulaşmak mümkündür.

Social Blade Sayesinde Maskeler Düşüyor

Bu sitenin onlarca bilgiye ulaşmanız için dürüstlüğe merdiven dayadığını sizlere söylememiz gerekiyor. Youtube’ da bir içerik izliyorsunuz ve size ne kadar kazancını olduğunu söylüyor. Ancak bu kazançların ne kadar doğruluk payı taşıdığını bilemezsiniz. Çünkü kimse kendi kazancını en saf haliyle paylaşmak istemez. İşte bu noktada Social Blade devreye giriyor. Gerçeklik payının yüksek seviyelerde olduğunu bilmelisiniz. Site size dürüst bir şekilde her kanal sahibinin aylık ve yıllık gibi kazançlarını ulaştırma hizmeti vermektedir. Social Blade bu şekilde yalancı veya kazancını net olarak açıklamak istemeyen her kanal sahibinin maskesini düşürüyor.

Bizler sizin yerinize uzun bir süre detaylı olarak siteyi inceleme fırsatı bulduk. Bu sitenin aşırı faydalı olduğunu ve sosyal medyada kazanç olup olmadığını merak eden herkese hitap ettiğini dile getirebiliriz. Sizler de merak ettiğiniz tüm kanal sahiplerinin kazançlarını bu bağlantıdan kanal adını girerek öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni haberlerden veya yazılardan haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ankara Medipol Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğrencisiyim. Sosyal Medya Uzmanı, Web Tasarım, E-Ticaret ve Seo alanında kendimi geliştirme çabasını vermekteyim. Kişisel hesaplarım haricinde @sarmalblog Instagram hesabını yönetiyorum. www.sarmalblog.com web sitesinde kurucu ortağı, editör ve yazarlık yapmaktayım.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir