1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Instagram Hikayelerde “taslak” Özelliği Getiriyor

Instagram Hikayelerde “taslak” Özelliği Getiriyor

Sosyal medyanın en popüler uygulamalarından biri olan Instagram, sürekli olarak hikayeler kısmını güncelliyor. Gelecek olan güncelleme ile kullanıcılarına “taslak” özelliğini sunacağını açıkladı.

Şu anda Instagram’da galerinizden bir video veya fotoğraf seçtiğinizde ya da kamera uygulamasını kullandığınızda çıkartma, metin, GIF ya da müzik ekleyerek oluşturduğunuz hikayeler, oluşturduğunuz anda eğer paylaşmazsanız kayboluyordu. Bu yüzden bir hikayeyi oluşturduğunuzda ileriki bir zamanda paylaşılamıyordunuz. Yapılan açıklamaya göre yakında Instagram’ da oluşturduğunuz hikayeleri taslak olarak kaydedebileceksiniz. Daha sonra istediğiniz bir vakitte paylaşabileceksiniz.

Alessandro Paluzzi’ nin ekran görüntüsü

Instagram daha taslak arayüzünü göstermedi ama Alessandro Paluzzi adlı kullanıcı, twitter hesabında hikaye taslağı özelliğini ve arayüzünü gösteren ekran görüntülerini paylaştı.

Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcılara hikaye oluşturma ekranından çıkmadan önce birkaç soru soracak. Hikayeyi taslaklar kısmına kaydetmek isteyip istemediklerini soracak. Hikayeler için hazırlanan taslak arayüzünün kullanımı ise çok basit. Kullanıcılar hikaye ekranında aşağıdan yukarıya doğru kaydırma hareketini yaptıklarında film rulosu seçeneğinin yanında taslaklar kısmını da görebilecek. Bu özelliğin ise sosyal medyanın popüler uygulamasına ne zaman geleceği henüz belli değil. Ancak sizleri yani kullanıcıları sevindireceğini düşünüyoruz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni haberlerden veya yazılardan haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir