1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Sokağa Çıkma Yasağından Nasıl Muaf Olunur?

Sokağa Çıkma Yasağından Nasıl Muaf Olunur?

Ramazan ayı itibariyle koronavirüs kısıtlamaları ile yaklaşık 20 günlük bir süre sokağa çıkamayacağız. Ancak sokağa çıkmanın bildiğimiz bazı tekniklerinden bahsedeceğiz sizlere. Evde 20 gün boyunca yapabileceğiniz tüm aktiviteleri yapmış olabilirsiniz ve bu durum artık sıkıcı hale geldiyse bu yazımız sizlere göre. Bu yazıdan sonra kolaylıkla dışarı çıkabileceksiniz.

Kısıtlamalardan kimler muaf?

Aslında herhangi bir iş sebebi ile değil de, keyfi dışarı çıkacaksanız sağlık çalışanlarını göz önünde bulundurun. Bunun gibi birçok insanın bu kısıtlamalardan kurtulmak adına 2-3 hafta boyunca evde vakit geçirdiklerini düşünebilirsiniz. Fakat yukarıda belirttiğim gibi dışarı çıkma mecburiyetinde kaldıysanız yapacaklarınız çok basit.

Sizlerle paylaşacağım birkaç görüntü olacak. Bu görüntülerin içerisinde dışarı çıkmanın tüyoları var. Bu görüntülerin içerisinde ki kodlar eğer vergi levhanızda geçiyorsa sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde rahatlıkla çıkabilirsiniz. Bu durumda işletmenizin vergi levhasında bulunan NACE kodları çok önemlidir.

İçişleri Bakanlığı açıkladı

İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre bazı mesleklerin sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde rahatlıkla dışarı çıkabiliyor. Fakat birçok işletmeci vergi levhasını hiç kontrol etmediği için bu söyleyeceklerimden habersizdir. Vergi levhasında ki NACE kodlarını kontrol etmelisiniz.

Vergi levhası NACE kodları

İşletmenizin vergi levhasında bu paylaştığımız kodlardan herhangi biri varsa sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde rahatlıkla dışarı çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni haberlerden veya yazılardan haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ankara Medipol Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğrencisiyim. Sosyal Medya Uzmanı, Web Tasarım, E-Ticaret ve Seo alanında kendimi geliştirme çabasını vermekteyim. Kişisel hesaplarım haricinde @sarmalblog Instagram hesabını yönetiyorum. www.sarmalblog.com web sitesinde kurucu ortağı, editör ve yazarlık yapmaktayım.

Yorum Yap