İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WhatsApp’tan yeni özellik: Sadece Android kullanıcılarına özel!

WhatsApp’tan yeni özellik: Sadece Android kullanıcılarına özel!

2

Dünyaca popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni bir özelliği açıklandı. Flash Call adı verilen bu özellik sadece Android cihazlara gelecek. Android’in rakibi olan IOS bu durumdan olumsuz etkilenecek. iPhone ve iPad kullanıcıları ne yazık ki “Flash Call” adındaki özelliği kullanamayacak.

Yeryüzünde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp yeni bir özellik daha getiriyor. Flash Call adı verilen bu özellik, kullanıcılarının doğrulama şifresi girmeyi gerek duymadan WhatsApp’ı kullanmasını hedefliyor. WhatsApp kısa süre önce birden fazla cihaz desteğini duyurmuştu. Flash Call adındaki bu özellik bahsettiğimiz çoklu cihaz geçişini kolaylaştıracak.

Flash Call özelliği nedir?

Telefonumuzda yüklü uygulamaların bir çoğu çift faktörlü doğrulama kodu kullanarak güvenliğimizi sağlıyor. Fakat WhatsApp bu konuda büyük bir değişime gitmekte karar kıldı. Flash Call özelliği sayesinde e-posta veya cep telefonunuza sms doğrulama kodu gelmiyor. Bu özelliğin hepimizde soru işareti bıraktığı aşikar ancak doğrulama kodu yerine telefonunuza çok kısa bir çağrı bırakarak daha güvenli olmayı hedefliyor.

Cep telefonunuza ulaşan kısa çağrı siz cevaplamadan kapanacak. Bu sayede sistem size yönlendirilen çağrıyı algılayıp güvenilirliğinizi test ederek cihazınızda WhatsApp kullanım erişimini sunacaktır.

WhatsApp CEO’sundan açıklama

WhatsApp CEO’su Will Cathcart önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz dönemlerde uygulama WhatsApp Web üzerinden açılsa dahi cep telefonunuzun internete bağlı olması gerekmekteydi. Bu durumu sonlandırarak çoklu cihaz sistemine dönüşeceğini bildirdi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni haberlerden veya yazılardan haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ankara Medipol Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğrencisiyim. Sosyal Medya Uzmanı, Web Tasarım, E-Ticaret ve Seo alanında kendimi geliştirme çabasını vermekteyim. Kişisel hesaplarım haricinde @sarmalblog Instagram hesabını yönetiyorum. www.sarmalblog.com web sitesinde kurucu ortağı, editör ve yazarlık yapmaktayım.

Yorum Yap