1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kısıtlamaları Açıkladı: Ramazan Ayı Boyunca Kafeler Kapalı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kısıtlamaları Açıkladı: Ramazan Ayı Boyunca Kafeler Kapalı!

Birkaç saat süren kabine toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasaklara değindi. Koronavirüs salgını döneminden kontrollü normalleşme dönemi başlamıştı. Ancak tedbirlere uyulmadığı için kısıtlamalar geri geldi.

Kısa bir süre önce sona eren kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ dan açıklama geldi. Erdoğan; her fırsatta hatırlattığı temizlik, maske ve mesafeye dikkat edilmesini tekrarladı. Alınan yeni kararlar doğrultusunda virüsün etkisini azaltmak istediğini belirtti.

Risk Haritası Kırmızıya Dönüştü

Kabine Toplantısı sonrasında illerin risk durumunu gösteren güncel risk haritası paylaşıldı. Yeni haritada birçok ilin “çok yüksek riskli il” kategorisine döndüğüne şahit olduk.

Riskli İller Sayısı 58’e Ulaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bilindiği gibi illerimizi renklere ayırmıştık. Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80’ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır.” dedi.

Yeni Kısıtlamalar Neler?

  • Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21:00 ve 05 olarak her gün devam edecektir.
  •  Ayrıca kırmızı kategorideki illerde, pazar günü uygulanan kısıtlama artık cumartesi ve pazar olarak sürecektir.
  • Lokanta ve kafe gibi işletmeler risk haritasındaki renk ayrımı olmaksızın %50 kapasite şekilde çalışabilecektir. Kapanma saati sonrası ve sokak kısıtlaması günlerindeki paket servisi devam edecektir.
  • Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler düzenlenmeyecek.
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni haberlerden veya yazılardan haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ankara Medipol Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğrencisiyim. Sosyal Medya Uzmanı, Web Tasarım, E-Ticaret ve Seo alanında kendimi geliştirme çabasını vermekteyim. Kişisel hesaplarım haricinde @sarmalblog Instagram hesabını yönetiyorum. www.sarmalblog.com web sitesinde kurucu ortağı, editör ve yazarlık yapmaktayım.

Yorum Yap